• pictura-catedrala-munchen.jpg
  • pictura-catedrala-munchen0.jpg
  • pictura-catedrala-munchen2.jpg
  • pictura-catedrala-munchen3.jpg
  • pictura-catedrala-munchen4.jpg
  • pictura-catedrala-munchen5.jpg
  • pictura-catedrala-munchen6.jpg
  • pictura-catedrala-munchen7.jpg
  • pictura-catedrala-munchen8.jpg
  • pictura-catedrala-munchen9.jpg

Invitație la întâlnirea ATORG 2017 - Freiburg im Breisgau

Cu binecuvântarea ÎPS Mitropolit Serafim și a PS Episcop-vicar Sofian Brașoveanul, tinerii din Germania, Austria și Luxemburg sunt invitați (aici formularul de înscriere) la Întâlnirea Anuală ATORG – Freiburg 2017, care va avea loc în perioada 29 septembrie - 1 octombrie 2017.

Tema întâlnirii din acest an va fi: Frumusețile Creației și modul în care datele cunoașterii științifice pot fi trepte către sporirea în credință. Ca invitat îl vom avea pe Părintele diacon lector univ. dr. Adrian Sorin Mihalache, de la Universitatea „Al. I. Cuza“ din Iaşi.

Un interviu realizat de Radio Trinitas cu părintele diacon Teodor Tăbuș despre întâlnirea de anul acesta poate fi ascultat aici.

 Pr. diac. Sorin Mihalache, conferențiar la ITO București 2016, este doctor în filosofie, are studii de specialitate în teologie ortodoxă, matematică, fizică teoretică și psihologie. În prezent este doctorand în Științe Medicale, Universitatea de Medicină și Farmacie "Carol Davila", București. Sfinția Sa are o vastă experiență în dialogul dintre Religie și Știință.

Informaţii detaliate privind cazarea, transportul, modalitațile de înscriere și taxa de participare se pot găsi în anunțul atașat (Invitație Întâlnirea ATORG Freiburg 2017.pdf), precum și pe pagina: https://www.atorg.de/intalniri-anuale-atorg/freiburg-2017/

Data limită de înscriere este 10 septembrie 2017

construimcatedrala.ro